Hlavní činnost firmy Nábytek Vaculík je zaměřena na sériovou výrobu čalouněného nábytku jako jsou sedací soupravy, pohovky, křesla, kuchyňské lavice a lůžka. Zabýváme se také výrobou zakázkového a atypického čalouněného nábytku. Specialitou firmy je vybavování interiérů restaurací, hotelů, diskoték, klubů, lázeňských domů, barů, ubytoven, kulturních a zdravotních zařízení. Firma taktéž provádí opravy a renovace čalouněného nábytku.

 
 

Klára

 
 

Popis


Čalouněná nerozkládací pohovka Klára je funkční pohovka určená pro SENIORY, pro použití v malých bytech seniorských domovů a jejich pohovka má sloužit pro každodenní spaní i denní sezení.

 

Důležitým byla funkce a praktičnost. 

 

DVA TYPY SEDACÍCH A LEHACÍCH PLOCH - pružinová a lamelová

VYSOKÉ SEZENÍ A POHODLNÉ OPĚRADLA

VELKÁ LEHACÍ PLOCHA

PŘESAH A VOLNÉ ROHY PRO SNADNÉ STLÁNÍ

VELKÝ A SNADNO PŘÍSTUPNÝ ÚLOŽNÝ PROSTOR

POLŠTÁŘE S MOŽNOSTÍ ULOŽENÍ DO ÚLOŽNÉHO PROSTORU

MADLO ÚLOŽNÉHO PROSTORU V HORNÍ ČÁSTI

(vice info dole v textu nabo ke stažení vpravo)


Klára Pružinová - kostra je tvořena kombinací masivu a dřevařských velkoplošných materiálů. Sedací a lehací plocha je tvořena pružinovým jádrem (tlačné pružiny) a sendvičem z kvalitních PUR pěn. Polštáře jsou plněny PUR drtí.

 

Klára Lamelová - kostra je tvořena kombinací masivu a dřevařských velkoplošných materiálů. Sedací a lehací plocha je tvořena rámem z masivu s 16ks předpružených lamel a sendvičem z kvalitní PUR pěny. Polštáře jsou plněny PUR drtí.

 

 

SPECIFICKÉ FUNKCE aneb. NA CO JSME MYSLELI

 

DVA TYPY SEDACÍCH A LEHACÍCH PLOCH

Pohovka Klára nabízí dva typy sedacích a lehacích ploch. Pružinový, který je měkčí a pružnější a lamelový, který je naopak tužší, ale přesto komfortní.

 

PRUŽINOVÝ ROŠT tvoří pevná deska, na níž je umístěné pružinové jádro z tlačných (bonelových) pružin, jako roznášecí a izolační vrstvy slouží tvrzená plsť, na kterou je umístěná sendvičová matrace ze dvou pěn o výšce 4cm. Spodní nosnou vrstvu tvoří zátěžová pěna REBO RE-80 a horní vrstvu pěna N-2538. Kostra je tvořena kombinací masivu a dřevařských velkoplošných materiálů.

 

LAMELOVÝ ROŠT tvoří rám z dřevního masivu, osazený 16kusy předpružených lamel šířky 5cm, překrytý izolační vrstvou jutové textilie. Na té je sendvičová matrace výšky 10cm ze zátěžové pěny REBO RE-80, která tvoří nosnou vrstvu sendviče a na ní je pěna N2538. Kostra je tvořena kombinací masivu a dřevařských velkoplošných materiálů.

 

 

VYSOKÉ SEZENÍ A POHODLNÉ OPĚRADLA

Jedním ze základních požadavků u nábytku pro seniory je výška sezení. My jsme zvolili výšku osvědčenou u křesla Jakub, tedy 47cm. Také hloubka sedu a výška opěradlových polštářů je zvolena tak, aby si pohodlně sedl každý průměrně vysoký člověk.

 

VELKÁ LEHACÍ PLOCHA

Pohovka klára je určená nejen k sezení, ale i ke každodennímu spaní. Proto byly jako opěradla zvoleny volné polštáře, aby po jejich odstranění vznikla co možná největší lehací plocha. Ta má rozměry standartní válendy tedy 195x85cm.

 

PŘESAH A VOLNÉ ROHY PRO SNADNÉ STLANÍ

Pohovka Klára má lehací plochu  s přesahem přes  korpus tak, aby se dalo použít prostěradlo s gumou nebo matracový chránič. Ty tak krásně drží a nesklouzávají jako u jiných pohovek. Rohy jsme nechali volné, aby se s lůžkovinami snadno při povlékání manipulovalo.

 

VELKÝ A SNADNO PŘÍSTUPNÝ ÚLOŽNÝ PROSTOR

Pohovka Klára dostala velký úložný prostor ve formě šuplíku. Toto řešení bylo zvoleno proto, že se dá otevřít i v případě, kdy na lůžku někdo leží. Při otevření  lůžkoviny nepadají (jako u klasické válendy) a manipulace s uloženými věcmi je jednoduchá, protože prostor je přístupný ze třech stran.

 

POLŠTÁŘE S MOŽNOSTI ULOŽENÍ DO ÚL.PROSTORU

Kam s nimi? To je otázka kterou řeší každý vždy, když se opěradlové polštáře sundají a pohovka má sloužit k leženi. Většinou se pak polštáře povalují v koutě a nebo překáží v bytě. U pohovky Klára je vše vyřešeno. Polštáře se jednoduše vejdou do úložného prostoru.

 

MADLO ÚLOŽNÉHO PROSTORU V HORNÍ ČÁSTI

Otevřít úložný prostor, nebo vytáhnout šuplík nebývá pro seniory snadný úkol. Proto jsme u pohovky Klára umístili madlo do horní časti úložného prostoru a při manipulaci se není zapotřebí ohýbat až k zemi. Navíc šuplík má kolečka a manipulace je tak velmi snadná.

Rozměry


šířka: 195cm

hloubka: 88cm

celková výška pohovky: 95cm

šířka sedu: 195cm

hloubka sedu: 60cm

výška sedací plochy: 47cm

šířka opěradla: 185cm

výška opěradla: 50cm (od sedací plochy)

velikost lehací plochy bez polštářů: 195x85cm

výška lehací plochy: 47cm

nosnost: 100kg

 

Kontaktujte nás

NÁBYTEK VACULÍK s.r.o.

Lhota u Vsetína 270

průmyslová zóna Lhota - vedle betonárny CEMEX
755 01 Vsetín

 

Otevírací doba: po - pá 7:00 až 16:00

 

IČO: 03863026

DIČ: CZ03863026

 

tel: 571 438 033
fax: 571 438 280
email: vaculik@vaculik.cz

 

GPS souřadnice
Loc: 49°18´47.856"N, 17°58´13.159"E  

omron elektro market
 

© COPYRIGHT NOWONET media, s.r.o.